Kompleksowa usługa mikropigmentacji artystycznej, SOFIA BEAUTY LINE

Makijaż permanentny twarzy

Makijaż permanentny jest rozwiązaniem pozwalającym na wymodelowanie, odmłodzenie oraz podkreślenie rysów twarzy. Uzyskanym efektem w postaci pięknych brwi, oczu czy ust można cieszyć się nawet do kilku lat.

 

STANDARDY PRACY W SOFIA BEAUTY LINE

  • Kolorystyka utrzymana jest w subtelnej, naturalnej tonacji właściwej dla danego typu urody.
  • Przed wykonaniem każdego makijażu permanentnego na twarzy zostaje naszkicowany rysunek wstępny, który jest dobierany indywidualnie. 
  • Po zaakceptowaniu przez Klientkę ostatecznego kształtu, makijaż permanentny zostaje utrwalony.

Makijaż permanentny jest sztuką i jego efekty mogą różnić się, w zależności od tego, kto wykonuje zabieg. Na tej stronie prezentujemy koncepcję artystyczną mikropigmentacji w SOFIA BEAUTY LINE.


Makijaż permanentny twarzy służy do podkreślania natury, a nie do jej zmiany.


Korekcje linii muszą być precyzyjne i dyskretne, a pigmentacja zgodna z naturalną tendencją kolorystyczną danej osoby. Makijaż permanentny nigdy nie powinien być przerysowany lub zbyt nasycony mocnymi barwami, ponieważ jest to makijaż na co dzień - modelujący, korygujący rysy twarzy. Na specjalne okazje lub dla urozmaicenia, na makijaż permanentny nałożyć można mocniejszy makijaż tradycyjny. Dlatego nie ma obawy, że makijaż trwały znudzi się po pewnym czasie.

 

 

 

 

Makijaż permanentny twarzy:

Po zaakceptowaniu przez Klientkę ostatecznego kształtu, makijaż permanentny zostaje utrwalony.

Brwi

Brwi są niezwykle ważnym, choć często niedocenianym elementem twarzy. Piękne, kształtne, w naturalnym kolorze potrafią znacznie odmłodzić buzię oraz podkreślić piękne oczy. Stosując makijaż permanentny brwi, używa się mieszanek pigmentów od jasnych i ciemnych blondów poprzez kolory odpowiednie dla szatynek oraz brunetek.

 

SPOSOBY PIGMENTACJI BRWI

 

Metoda rysowania poszczególnych włosków imitujących naturalne brwi w obrębie wyznaczonego kształtu. Pracochłonny sposób wykonania cieniutkich włosków przy pomocy precyzyjnego urządzenia oraz specjalna mieszanka pigmentu sprawia, że efekt końcowy jest znacznie trwalszy niż metoda piórkowa. Efekt utrzymuje się od 1 roku do 5 lat.

 

Metoda kompaktowego wypełnienia, która polega na wyznaczeniu kształtu oraz specjalnej technice cieniowania brwi odpowiednią mieszanką kolorystyczną. Po tak wykonanym zabiegu brwi nie wyglądają jak sztuczne plamy, lecz stanowią podkład dla naturalnych włosków, tworząc wrażenie gęstości i pięknego naturalnego kształtu.  

 

Zagęszczenie brwi polega na wykonaniu lekkiego rysunku w naturalnej tonacji dodającego objętości, tak, aby brwi sprawiały wrażenie bardziej wyraźnych i gęstych. Brwi zostają zagęszczone w obrębie naturalnego łuku.

 

Metoda przestrzenna 3D to propozycja dla najbardziej wymagających osób, zalecana najczęściej przy bardzo rzadkich brwiach lub ich braku. Trójwymiarowy efekt głębi osiągnięty zostaje poprzez połączenie kilku metod pracy oraz użycie kilku mieszanek barwników. 

 

Brwi po zabiegu są ciemniejsze około 30% od efektu końcowego i dopóki skórka pigmentacyjna nie złuszczy się wyglądają jak nieco za ciemna henna. Odczuwalny jest efekt lekkiego ściągania skóry, a podczas procesu gojenia skóra może swędzić. Brwi należy pielęgnować poleconym preparatem.

Usta

Sekret pięknego efektu tkwi w sporządzeniu odpowiedniej mieszanki lub mieszanek pigmentów, dostosowanych do tonacji czerwieni wargowej i danego typu urody. Dysponujemy gamą kolorystyczną od naturalnych kolorów ust poprzez chłodne róże, beże, beżo-róże, soczyste odcienie arbuza, ciepłe, łososiowe, koralowe i cynamonowe tony, po klasyczną czerwień w zimnych i ciepłych odsłonach. Na ustach można wykonać dwa rodzaje zabiegów:

 

Kontur ust z plastycznym cieniowaniem dla powiększenia i uwypuklenia ust, wyrównania asymetrii oraz zaznaczenia linii.

Kontur ust z wypełnieniem dla jednolitego koloru i powiększenia ust.

 

Przerysowany i przejaskrawiony obraz, który widać od razu po zabiegu nie jest efektem ostatecznym. Kolor stabilizuje się w skórze po dwóch tygodniach.

Kreski

Zabiegiem makijażu permanentnego wykonywanym w obrębie powiek są kreski. Kolorystyka kresek jest bardzo bogata. Od klasycznych czerni, poprzez grafity, szarości, kreatywny szafir czy indygo. Po dobrze wykonanej pigmentacji wiele pań rezygnuje nawet z malowania rzęs, gdyż nie jest już to konieczne. Bardzo ważne jest przygotowanie oczu przed zabiegiem, rezygnacja z  makijażu oczu w dniu zabiegu oraz zadbanie o to,  by oczy były wypoczęte, a spojówki nie przekrwione. Zabieg najlepiej wykonywać o wczesnej porze dnia.

 

Kreska górna z zagęszczeniem rzęs to specjalna technika makijażu permanentnego pozwalająca na osiągnięcie efektu bardzo gęstych rzęs oraz wymodelowanie oka. (Zagęszczenie rzęs wykonane jest poprzez pigmentację, a nie poprzez doklejanie rzęs.  Jest najczęściej wykonywana w komplecie z kreską dolną, chociaż czasami kształt oka pozwala na wykonanie tylko górnych lub dolnych kresek. Bardzo naturalnie wyglądają kreski niezbyt grube, wykonane w wieńcu rzęs, sprawiające wrażenie ich naturalnej gęstości. Technika zagęszczenia rzęs jest jedną z trudniejszych w makijażu permanentnym i dającą najbardziej spektakularne efekty. W odróżnieniu od najczęściej wykonywanego permanentnego eyelinera, nie pozostawia sztucznie wyglądających pustych prześwitów pod kreską.

 

Przedłużenie lub pogrubienie kreski (kreska dekoracyjna) ma na celu wymodelowanie kształtu oka, nigdy jednak nie przesadzona, jak w makijażu wieczorowym.

 

UWAGA: Po zabiegu należy pamiętać o właściwej pielęgnacji oczu. Nie wolno w żaden sposób naruszać powiek czy rzęs! (tarcie oczu, pociąganie za rzęsy, odrywanie skórki pigmentacyjnej). Zapewnienie regeneracji pozabiegowej zgodnie ze wskazówkami linergistki jest bardzo ważne dla osiągnięcia właściwego efektu zabiegu.

Metamorfoza

Makijaż permanentny brwi, oczu i ust pozwala na odpowiednie wymodelowanie twarzy tak, aby bez użycia skalpela odjąć lat oraz podkreślić to co najpiękniejsze w każdej z nas. Trwały charakter makijażu pozwala cieszyć się nową, lepszą wersją siebie przez cały czas.