Urządzenie

Zabieg wykonywany jest przy pomocy urządzenia do pigmentacji kosmetyczno-medycznej szwajcarskiej firmy SWISS COLOR®. Spełnia ono wymogi najwyższej jakości, precyzji i lekkości i trwałości rysunku oraz absolutnej higieny i bezpieczeństwa zabiegu. Jednorazowe higieniczne moduły, pakowane w warunkach laboratoryjnych, wyposażone są w igły ze stali chirurgicznej, co zapewnia całkowitą sterylność zabiegu. Odłączenie modułu od rączki powoduje automatyczne chowanie się igły do modułu, co jest gwarancją bezpieczeństwa. Odczucia dyskomfortu podczas zabiegu oceniane są jako minimalne. Delikatna praca urządzenia niezbędna do pigmentacji w obrębie twarzy sprawia, że czas trwania zabiegu jest wydłużony.

 

Obecnie wiele tanich urządzeń do makijażu permanentnego to tak naprawdę proste maszynki do tatuażu, które pracując w ekspresowym tempie, pozostawiają na skórze ciężki rysunek o grubych liniach, pozbawiony precyzji i dokładności. Wykonane z tanich komponentów powodują nieodwracalne uszkodzenia, szarpiąc  skórę, pozostawiając blizny oraz utrudniając lub uniemożliwiając kolejne mikro-pigmentacje.
Pod względem uszkodzeń skóry podobnie prezentuje się metoda, zgrabnie marketingowo nazwana MICROBLADING. Niskobudżetowe, ręczne piórko, tzw. mikroostrze, tnie skórę jak żyletka. Trwałe mikro-uszkodzenia powstałe w wyniku takiego przecięcia skóry sprawiają, że konieczne w tej metodzie częste dopigmentowania są w dłuższej perspektywie niemożliwe. Niski poziom nasycenia pigmentem powoduje nietrwałość makijażu. Rana powstała na skórze w wyniku zastosowania metody piórkowej/microblading wygląda jak po przejechaniu ostrzem żyletki.

 

Poniższe zdjęcia obrazują porównanie bezpiecznej TECHNOLOGII EFEKTYWNEGO NAKŁUCIA zastosowaną w urządzeniu SWISS COLOR® (po lewej) z efektem pracy tanimi urządzeniami (po prawej).

 

Urządzenie SWISS COLOR             |    Niskobudżetowe urządzenia elektroniczne

 

Powiększenie 10x

 

Powiększenie 70x

 

Powiększenie 220x